Europiečiai mano, kad diskriminacija plačiai paplitusi

by in Naujienos 2007 vasario 1

Dauguma europiečių  mano, kad diskriminacija jų šalyse yra plačiai paplitusi, ir kad būti  neįgaliuoju ar kitos etninės kilmės jų visuomenėje reiškia būti nepalankiai  sutiktam. Tokia nuomonė vyrauja paskutinėje Eurobarometer( http://ec.europa.eu/public_opinion) atliktoje apklausoje apie požiūrį į  diskriminaciją.

Apklausos santrauka,  publikuota 2007 m. sausio 23 d., nurodo, kad tik nedaugelis žmonių žino apie  įstatymus, ginančius diskriminacijos aukas. Tik truputį daugiau nei pusė respondentų  žino, kad egzistuoja įstatymai, ginantys žmonių su negalia teisę į darbą ir  įsidarbinimą, ir mažiau nei vienas iš trijų žino, kad egzistuoja įstatymai,  draudžiantys diskriminaciją dėl amžiaus ar seksualinės orientacijos.
 
Daugelis europiečių  teigia, kad skirtingos etninės kilmės žmonės praturtina jų visuomenę. Apklausos  respondentai taip pat palankiai žiūri į tai, kad būtų siūlomos priemonės,  užimtumo srityje suteikiančios lygias galimybes visiems, ir ypač žmonėms su  negalia ar senyvo amžiaus žmonėms.
 
Informacijos šaltinis: ec.europa.eu